Předokenní rolety

Získaly svůj název podle umístění roletové schránky, tedy před oknem. Pohledově rozlišujeme předokenní rolety na přiznané (viditelné) a podomítkové. Schránka je ve všech případech hliníková, stejně tak jako vodicí lišty.

Více informací

Rolety do překladu HELUZ

Jestliže jste na své stavbě použili tyto roletové překlady, nabízíme Vám profesionální montáž všech komponentů a výběr z několika možností ovládání rolet.

Nejrozšířenějším typem montáže rolet do překladů HELUZ je zapuštění pouzder pro vodicí lišty do špalety. Ojediněle volí zákazníci dodatečné osazení lišt na hotovou omítku.

Více informací

Nadokenní rolety

Tyto rolety mají svůj název podle umístění roletové schránky, v tomto případě nad okenním rámem.

Vlastní schránku nadokenních rolet můžete skrýt pod omítku, nebo ji ponechat viditelnou. Totéž platí i v případě rolet v interiéru. Také u tohoto typu rolety máte možnost mít viditelné části bílé, nebo požádat o lakování dle libovolného odstínu RAL či potažení renolitovou fólií s imitací dřeva.

Více informací

Screen

Doma, při učení nebo v práci – přímé sluneční světlo a horko proudící zvenčí do místnosti dokážou doslova zničit náš komfort a výkonnost, ať už jsme kdekoli. Flexibilita látkových rolet ( screen ) spočívá ve volbě tkaniny. Podle přání a zvolené textilie je možné využití denního světla (až 80%) nebo téměř úplně zatemnění. Tímto způsobem lze s vysokou energetickou účinností optimalizovat klima v místnosti, aniž byste museli rezignovat na denní světlo.

Více informací

Žaluzie

Také venkovní žaluzie jako stínicí prvek mají svůj okruh zákazníků. Jestliže preferujete regulaci slunečního svitu, otevřeli jste stránky společnosti ALUROL na správném místě.
Hliníkové lamely jsou ve tvaru C (Cetta) nebo Z (Zetta) a jejich výška je 65 a 80, resp. 70 a 90 mm. Vybírat můžete z několika základních barev. Vedení lamel zajišťují vodicí lišty, které se kotví do okenního rámu nebo jsou zapuštěny do fasády.
Základním typem ovládání žaluzií je ruční ovládání na převodovku, které je vhodné pro menší rozměry. Pro větší plochy nebo pro náročnější zákazníky nabízíme několik typů motorů, ať už základní pohon s tlačítkem na zdi nebo stále populárnější inteligentní pohon s ovládáním přes mobilní telefon.

Více informací

Sekční vrata

Tepelnou pohodu v garáži Vám zajistí 40 mm polyuretanu uvnitř každé sekce. Sekční vrata firmy ALUROL jsou vhodná do novostaveb i do rekonstruovaných objektů.

Pohyb sekčních vrat vrat usnadňují torzní pružiny, jejichž umístění je dáno výškou nadpraží, tzn. vzdáleností od horní hrany otvoru ke stropu. Rozměr minimálně 220 mm Vám vytvoří ideální prostor pro uložení těchto pružin právě v nadpraží. Firma ALUROL si umí poradit i s menším rozměrem. V takovém případě ale musíte počítat s pružinami vzadu (pod stropem garáže).

Více informací

Rolovací vrata

Rolovací vrata firmy ALUROL Vám zajistí vynikající řešení vnitřního prostoru garáže. Vrata jsou vhodná do novostaveb i do rekonstruovaných objektů.

Celá vrata se navinou do schránky v nadpraží a nezabírají tak místo pod stropem garáže. Ideální výška nadpraží je 40 cm. Vrata Vám můžeme samozřejmě namontovat i zvenku. Pro výrobu rolovacích vrat používáme lamely s výškou 55 mm nebo lamely robustnější s výškou 77 mm, které jsou vhodnější pro větší rozměry vrat.

Více informací

Výklopná vrata

Řešíte-li montáž nových či výměnu starých vrat v řadových garážích nebo nevytápěné garáži, zvolte cenově dostupná výklopná vrata a nebudete litovat. Jedná se o nezateplená, případně zateplená vrata, která se zasouvají celá pod strop garáže.

Křídla výklopných vrat z ocelového plechu se vyrábějí v několika základních barvách RAL 9016; 9006; 7035; 7016; 6005; 8014; 8017 a v imitacích dřeva zlatý dub nebo ořech. Pro milovníky dřeva má společnost ALUROL připravenou zajímavou variantu - rám pro vlastní výplň. Celkové ladění výklopných vrat (motiv, barva dřeva) potom záleží pouze na Vaší fantazii. Další možností jsou výklopná vrata s integrovanými dveřmi.

Více informací

Průmyslová vrata

Od privátních sekčních vrat se liší především svými rozměry, četností užívání a praktickými doplňky (např. integrované vstupní dveře nebo prosvětlení).Jedná se o nejrozšířenější model vrat používaný v průmyslových areálech, hasičských zbrojnicích nebo zemědělských družstvech.

Nejvíce jsou používána vrata, která zajíždějí pod strop hal, ovšem umíme i tzv. šikmé kování, kdy dráha kopíruje šikmý strop, nebo zvýšené kování, při kterém se vrata pohybují i několik metrů podél nadpraží a teprve poté zajíždějí těsně pod strop. V poslední době si nachází cestu mezi zákazníky i provedení skládacích vrat. Používá se všude tam, kde nelze umístit konstrukci vedení uvnitř objektu.

Markýzy

Markýzy jsou ideální pro terasy, balkóny či lodžie, ale také jako stínící prvek u venkovních bazénů či pergol. Sluneční rolovací clona jednoduše, ale účinně zabrání pronikání ostrých slunečních paprsků a vytvoří pro Vás i Vaše blízké tolik příjemný stín za horkých letních dnů.

Nabízíme dva druhy markýz

Brány

Cenově nejvýhodnější jsou dodávky bran v Královéhradeckém kraji. S ohledem na hmotnost brány, její rozměry a vzdálenost z Nového Města nad Metují do vzdálenějšího místa montáže zvažte, zda bude odeslání žádosti o cenovou nabídku pro Vás efektivní.

Nabízíme různé druhy bran